Weekend.

Wreszcie prawdziwą zimą zapachniało w okolicy, serwując odpowiednie elementy: śnieg, mróz, narzekania na smog, a na rzece śryż. Idealne warunki do biegania panują.

Fot. Rafał Myszkowski/parkrun Pole Mokotowskie.

Początek uczyniłem na Polu Mokotowskim, zającem na parkrun się zgłosiwszy. Nadzwyczaj miło przeszurałem dzielnie piąteczkę w nadobnej oczojebnej tuniczce, według zamówienia o właściwym czasie na mecie się meldując. Co prawda podłoże pozbawiono atrybutów pory roku; zima nie zaskczyła tu alejkowców, dróżki uprzątnięte do nagiego asfaltu – lecz ranek spędziłem nadzwyczaj sympatycznie.

Fot. Paweł Cieciera/parkrun Pole Mokotowskie.

Później z drużyną Ligi Starszych Dżentelmenów zaatakowaliśmy falenickie szczyty i wierchy. Do końca trwały rozchowory, jakiego obuwia na zastany warun użyć.

Nie dało się bezboleśnie sprawy rozwiązać, bowiem pod kopytami dziarskiej stawki śnieg z kopnego puchu zamieniał się w coraz twardsze podłoże, tu i ówdzie lodzikiem błyskając. Niemniej zarówno kolcownicy jak i podeszwowcy dali radę, uśmiechnięci na metę wpadając.

Walczymy w drużynówce, aż wióry lodowe pryskają wokół: pierwsza pozycja nasza! Pomimo zbolałych łydek i mokrych rajstop, dumniśmy jak kierdel pawii.

Niedzielny City Trail o tyle łatwiej się rozpoczął, iż zewsząd głosy wybór sprzętu przesądzały: kolce, kolce. Niestety (dla rezultatów) i na szczęście (dla męki słusznej treningowo) lekka odwilga sprawiła nam breję pod stopami. Spisek buksujący.  ?

W takich okolicznościach przyrody herbata tudzież izotonik za metą smakowały lepiej. I tutaj drużyna ma walczy, około podium się pałętając. Młociny da się lubić.

A jednym i drugim weekendowym popołudniem miło relaksuję się nad wodą, pilnie bacząc, aby żadnemu z regenerujących się w chlorze topić się nie zachciało. Sporo znajomych biegusiów się moczy, niektórzy nawet pływają.

Praca. ? Mam nadzieję, iż Wasze weekendy mijają równie słodko.

Łukasz Klaś

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *