parkrun 2.0 Reaktywacja znanych biegów – bez strat?

parkuny, czyli nudne piątki w stałych lokalizacjach o 9:00 w sobotę, zostały zatrzymane przez covida. Wracają, z pozwoleniem brytyjskiej centrali, w różnych terminach dla poszczególnych państw. Najnowszą datę podano: 12 czerwca polskie edycje startują! Radość podszywa nam nutka niepokoju, gdyż raz już reaktywację ogłoszono w październiku, wycofując się w ostatniej chwili… Miejmy nadzieję, iż tym razem, zaszczepieni i odporni, ruszymy na parki i lasy bez przeszkód.

🍀🍀🍀

Powrót może jednak oznaczać straty. Nie ma pewności, iż wszystkie lokalizacje ruszą. Zarząd polski odsyła na strony fb, a tam, często, cisza od miesięcy. Szczęściem, zdecydowana większość się nie poddała, biegając również pod obostrzeniem – tyle, że bez zaliczania do oficjalnych wyników. Ci mają teraz zasłużoną satysfakcję, zapraszając na restart. Brawo!

Szykują się także nowe miejsca dla sobotnich szurań. Jeśli dobrze pójdzie, do parkrunowej rodziny dołączą Niepołomice, Mrągowo, Wola (ta koło Oświęcimia), Jarocin i Elbląg. Trzymamy kciuki, gdyż i tu znamy smutne fakty z przeszłości: nowe lokalizacje, gotowe i głośne, o których słuch zaginął. Co ciekawe, wliczając nowych, mamy już 78 parkrunów w całym kraju, a niektóre wielkie miasta wciąż bez: Kielce, Sosnowiec, Bielsko-Biała, Płock, Radom, Tarnów. Za to w Warszawie już szóstą trasę szykują, powiększając rozkład nierównomierny.

🍀🍀🍀

Dla mnie to szczególnie ważny temat. Realizuję projekt „Diadem parkrun”, polegający na wygraniu we wszystkich lokalizacjach. Dotychczas udało się dokręcić licznik do sześćdziesięciu, pozostało jeszcze kilkanaście miejsc. Wraz z nowymi, meta się przesuwa, uciekając. Zatem zestaw rośnie, ciesząc me serce kolekcjonera. Zabawa trwa, a ściślej – rusza po przerwie, zachęcając do wysiłku. Napieram, cel coraz bliżej.

🍀🍀🍀

Niezależnie od Diademu, parkrun pozwala biegać z fantastycznymi ludźmi i poznawać ciekawe okolice. Zachęcam wszystkich do dołączenia. Do zobaczenia w sobotnie poranki.

🍀🍀🍀

Łukasz Klaś

2 thoughts on “parkrun 2.0 Reaktywacja znanych biegów – bez strat?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *