Kolory parkrun.

Lud biegający tworzy barwne stado. Wystarczy spojrzeć na zdjęcia z dowolnej imprezy, aby się o tym przekonać. Płeć piękna szaleje z odcieniami, lecz i panowie trzymają szyk. Ubieramy się indywidualnie, bądź używamy zestawów klubowych. Pięknie.

parkrun oferuje swoim uczestnikom kolory znaczące nie tylko estetycznie, lecz niosące informacje o stażu. W zabawie tej nie ma medali, pucharów i nagród; wyróżnienia dostępują ci pilnie uczęszczający.

Barwa koszulki świadczy o wierności idei cosobotnich spotkań. Dumnie nosimy te wyróżniki. Za 50 biegów dostaniemy wdzianko czerwone, 100 – czarne, 250 – zielone; nieliczni pięćsetnicy oblekają się w błękit. Biały t-shirt przysługuje dzieciom (junior) po dziesięciu startach. Wyjątkową dumą przepełnia status koszulki fioletowej – otrzymacie ją za 25 spotkań przepracowanych jako wolontariusz.

Wolontariackie lila – duma na parkrun.

Jak powszechnie wiadomo, parkrun to idea bez wpisowego: nie płacimy za owe ubranka! Taka hojność płynie z wysp; trzeba tylko na przesyłkę wysupłać, aktualnie około dwudziestu złotych.

Posiadanie takiej koszulki świadczy o wytrwałości. Pomyślcie, na „250” trzeba pięć lat co tydzień na parkrun uczęszczać. Uczestnicy z pięćsetką na plecach to już w ogóle rzadkość i elita. Aktualnie najlepsi ponad siedemset spotkań zaliczyli. Czy planowane jest wprowadzenie koszulki „1000”? Nie wiadomo.

Jako pilny parkrunowy elew dorobiłem się już czerwieni i czerni; z dumą je noszę. Niedługo mam nadzieję fioletowego t-shirtu się dochrapać. Na zieleń poczekam jeszcze ponad dwa lata, jak wszystko dobrze się ułoży.

Zachęcam i Was, dodając, że jakość materiału dobra i wygodnie się szura.

Gwoli ścisłości dodajmy, że parkrun ma i swój sklepik, gdzie każdy może biegowe wdzianka nabyć, lecz w innych kolorach. Powyższe przysługują tylko frekwentantom.

Innym barwnym wyznacznikiem są opaski na rękę z kodem; płatne. Praktyczne, jeśli działają – niestety nie zawsze. Toteż zawsze warto ze sobą mieć papierowy kod, tak na wszelki wypadek.

Do zobaczenia w sobotę o 9:00!

🙂


***

Łukasz Klaś

4 thoughts on “Kolory parkrun.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *