Kobieta na piątkę! Różowy bieg zakończony na podium.

Z powodu covida Dzień Kobiet na biegowo Bielany rozegrały w maju. Dzielnica działa sportowo z dużym rozmachem, stąd impreza udała się świetnie, a że dwa miesiące później… Wszak kochamy niewiasty cały rok, nieprawdaż? Nienudna piątka na Młocinach zgromadziła liczne grono białogłów; panowie tym razem odegrali role drugoplanowe. Agnieszka kolejny raz potwierdziła klasę na 5K!

🌸🌸🌸

Na tej szczególnej imprezie nie ma problemów z kategorią płci: w biegu głównym rywalizują same panie. Mężczyźni mogą ścigać się w parach, gdzie jednak liczy się rezultat partnerki… Święto niewiast, one królują. Posiada to miły walor wywalczenia miejsca, w całym tego słowa znaczeniu, open. A całe zawody zyskują w ten sposób na estetyce. Dodatkowo, walorem zmiany terminu, przyroda majowa ładniejsze okoliczności sprawia, niż marcowa. Nic, tylko szurać zawzięcie, dziękując jeszcze aurze za łaskawość słoneczną.

🌸🌸🌸

W takich warunkach Agnieszka bierze drugie miejsce, wzbudzając radość w obozie Nudnych Piątków. Czas, nazwijmy, uzyskała przełajowy, lecz nie jest on na jej etapie treningów najważniejszy: 23:11. Na szybkie bieganie nadejdzie jeszcze pora i to raczej nie po lesie. Tymczasem brawo i aplauz, gratulujemy.

🌸🌸🌸

Jak widać na załączonych zdjęciach, bieg miał odcień różowy. Dobrym pomysłem są trofea w postaci mydełka: ekologicznie, minimalistycznie i higienicznie. Opłacało się walczyć i ubrudzić! W dobrym kierunku to idzie. No i dziewczynom w różowym do twarzy. A jeszcze dodajmy ciacha i pączki na mecie, które i do mnie dotarły. Już ich nie ma.

🌸🌸🌸

Łukasz Klaś

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *