Ósmy cud świata.

Wszystkim Paniom wszem i wobec wszystkiego najlepszego wszyscy składają. Pomyślności! Niewiasta – naturalnie! – cały rok doznaje adoracji, lecz wyróżniona data konkretna w niczym koncepcji tej nie psuje.

Dzień Kobiet przypada 8 marca, gdyż każde dziewczę ósmym cudem świata jest. Wiemy, wiemy… Śmiem jednakowoż twierdzić, iż na liście niezwykłości należy się białogłowom inna lokata, konkretnie rzecz wyrażając: pierwsza. Wspaniałość babek dzierży prym przed jakimiś tam starożytnymi budynkami. Spróbujcie powiedzieć ukochanej: jesteś prawie jak piramida; albo – niedużo ci do wiszącego ogrodu brakuje. Ja bym nie ryzykował. Kobietę najwspanialszym cudem świata mianujemy i basta.

Biegaczki tym bardziej na zachwyt zasługują, łącząc nadobność, sprawność i hart ducha w jednej postaci.

Aby uczcić święto, startujemy w zawodach: Kobiety na 5.

Istotnie wszystko wychodzi na stopień bardzo dobry. Trasą szuramy znaną, acz z nowym odcinkiem dodanym urozmaiceniem.

Fot. W drodze na pierwsze pudło.

Obsada stawiła się mocna, ścigając się na Młocinach, aż miło. I traktament gastronomiczny zafundowano gościnny: kalorii, że aż strach, tak smaczne.

W takich okolicznościach wydarzenia Aga spisała się na medal, zajmując szóstą lokatę w doborowej stawce, zgarnąwszy przy tym podium w wiekowej.

Wynik to znakomity, biorąc pod uwagę, iż w nogach mamy solidny górski obóz. Mój skromny wkład pozwolił też zdobyć trzecie miejsce wśród par, a najlepszą nagrodą buziak na mecie. W tej kategorii gratyfikacja trafiła tylko do zwycięzców; jako pocieszenie Agnieszka podzieliła się swoją wygraną. Zdaje się, że dostałem krem do paznokci, czy coś.

Jeszcze raz najserdeczniejsze życzenia składają Nudne Piątki, czekając na Dzień Mężczyzny.

***

Łukasz Klaś

6 thoughts on “Ósmy cud świata.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *