Szlak Diademu.

Działo się wiele w moim projekcie w 2019 roku; pora krótko rzecz podsumować. Postaram się nie zanudzić 😉

Mój cel: zeskanować ten kod w 72 miejscach.

Diadem parkun to wyzwanie wygrania wszystkich lokalizacji w Polsce. Aktualnie mamy 72 takie miejsca. Kto ciekawy rozwinięcia tematu, znajdzie szczegóły w tym wpisie: klik

Rok 2019 to kontynuowanie podboju kraju. Poszło nienajgorzej! Odwiedziłem trzydzieści osiem nowych terenów, a czeka jeszcze jedenaście. Z całości (72) zaliczone wygraną mam już 58 parkrunów. Niby do końca niewiele, a ciągle mety nie widać… Walczę, nie tylko z formą sportową, lecz i logistyką.

Bez zdjęcia w ramce nie ma dobrego parkrun?

Turystyka diademowa okazuje się cudownym środkiem do poznawania kraju. Ileż to miejsc odwiedziliśmy z Agnieszką nowych, wiedząc, że inaczej nic by nas tu nie przywiodło. Wiele wypraw skutkuje olśnieniem, kiedy w lokalizacjach pozornie nudnych znajdujemy moc atrakcji. Nasza Polska jest piękna i wszędzie dzieje się ciekawie: ze starych i nowych czasów. Spróbujcie, zachęcam. Taka mobilizacja się przydaje.

Muzycznie: Kudowa-Zdrój.

Miasta i wsie, duże i małe, wciąż się rozwijają. Aby przyciągnąć uwagę turystów, wymyślają rzeczy niespodziewane. Jemy lody wśród palm i kręcimy kołem zamachowym w XIX-wiecznej fabryce. Wszędzie biegają, morsują i – zapraszają. Samorządność kwitnie, w niewielkich, a prężnych grupach siła!

Na szali sportowej przedsięwzięcia położyłem sporo zwycięstw. Procent wygranych był wyższy od zakładanego. Oczywiście, trafiły się bolesne wpadki; łyżeczki dziegciu… Mam i swoje miejsce fatalne?. Na to miano zapracował Chrzanów, gdzie cztery razy już próbowałem. Inna sprawa, iż z przyjemnością tam się powraca, wziąwszy pod uwagę frekwencję i zawsze serdeczne przyjęcie.

parkrun to przede wszystkim wspaniali ludzie. Wytęż wzrok i znajdź autora?Fot. parkrun Żoliborz

Wisienką na torcie zwyciężyłem w Krakowie, jednym z najlepiej obsadzonych parkrunów. Muszę przyznać, iż po tym biegu zacząłem wierzyć w realizację całości.

Meta ciągle ucieka: w 2019 roku przybyło dwanaście lokalizacji. Co przyniesie ten sezon? Informować na bieżąco nie omieszkam.

Wszystkim spotkanym na szlaku diademu serdecznie dziękuję; specjalne wdzięczności składam mojej Agusi i Tacie.

Do zobaczenia w soboty o 9:00.

status Diadem parkun: 72/58

***

Łukasz Klaś

6 thoughts on “Szlak Diademu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *