Wygrana kraśna.

Piękna nazwa – Kraśnik.

Lokalizacja ta spodoba się bywalcom stadionowym. Pokonując cały dystans, okrążamy pięć razy park i finiszujemy prostą do wnętrza. Stamtąd też się startuje; zgubić kierunku niepodobna, pamiętawszy tylko o przeciwności cyrkulacji względem ruchów wskazówek zegara. Zresztą trasę oznaczyli gospodarze dokładnie, co wraz z wielką gościnnością na plus im zapisujemy. Brawo.

Kraśnik to najmłodsze dziecko parkrun Polska. Siedemdziesiąta pierwsza lokalizacja wypełnia nieco braki południowo-wschodniej ćwiartki naszej macierzy. Długo pomiędzy Białymstokiem a Rzeszowem ziała pustka, a ostatnio proszę: Chełm, Lublin i teraz Kraśnik dołączyły. Oby tak dalej i w tym miejscu mrugnięcie okiem w kierunku Kielc. Całe województwo świętokrzyskie leży parkrunowym odłogiem, jako ostatnie takie. Kraśniczanie zawstydzili scyzoryków. ?

W Parku im. Jana Pawła II odbywają się wydarzenia służące rozrywce i edukacji. Aktywnością miejscowa społeczność nie przynosi wstydu patronowi, który należał do bardzo ruchliwych papieży. Na początku września edukowano zabawą najmłodszych w sprawach bezpieczeństwa na drogach. Innym razem urządzono igrzysko z… bańkami mydlanymi. Było mało – dołożyli parkrun. Vivant!

Na pewno kiedyś z przyjemnością zawitam jeszcze raz.

parkrun Kraśnik: check ✅

1 miejsce/17:52

status Diadem parkrun: 57/53

Łukasz Klaś

2 thoughts on “Wygrana kraśna.

  1. Łukasz Klaś, świetnie że nas odwiedzileś i dziękujemy za miłe słowa, ? Kraśnik najmłodsze dziecko parkrun – fajnie określone. Bardzo serdecznie pozdrawiamy i przy okazji gratuluję dobrego wyniku. Hejka?Łukasz.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *