Św. Mikołaju…

Nam, szuraczom, przynieś…

Buty stanowią podstawę ekwipunku poważnego biegacza. Zaprawdę, nie trzeba wiele, aby nas zadowolić. Gdyby udało Ci się, Święty Mikołaju, znaleźć taki model, uszczęśliwiłbyś wielu z nas. Niechże nie kosztują krocie; tak, aby nabyciu towarzyszył spokój od następstw ewentualnego nietrafionego zakupu. Oby cechowały się lekkością, lecz solidnością; cienką podeszwą, a z komfortową amortyzacją; niezbyt mocnym bieżnikowaniem, ale dobre na trudne podłoże; uznanej firmy, tylko bez dużego, wieśniackiego znaczka.

Deszczu i wichru pragniemy jak najwięcej! One smog najskuteczniej unicestwiając, podtruwanym płucom szuraczy ulgę przynoszą. Rzecz nie tyczy bynajmniej tylko mieszczuchów; właśnie na prowincji i peryferiach straszą trucicielem zimowym. W nieszczęsnym sezonie piecowym niech pada i duje. Biorąc jednak pod uwagę odrobinkę naszego komfortu, zamów wiatr i pluchę od 1 do 3 w nocy. Rankiem z radością na czyste powietrze wychyniemy tuptaniem.

Cóż to byłby za Mikołaj bez słodyczy w worze! Ale, ale, jesteśmy biegaczami. Przynieś zatem rzeczy dobre, smaczne, ładne i słodkie, ale niskokaloryczne i dietetyczne. Tak, abyśmy wpieprzając, mogli wmawiać otoczeniu, iż to dla zdrowia. I żeby było dużo kremu..

Prosimy także, abyś sprezentował światu czytelne i wygodne strony internetowe zawodów biegowych. Niech w widocznym miejscu zamieści każda regulamin, trasę, link do zapisów, kontakt z organizatorami. Pięknie się stanie, jeśli za tym pójdzie szybkie wrzucenie wyników. Galeria zdjęć też nas uszczęśliwi. I niech to wszystko działa.

***

I przynieś nam jeszcze na cały rok zapas empatii i życzliwości dla innych biegaczy. Abyśmy widzieli to, w czym można pomóc, a mniej tego, co skrytykować. Jeśli to dostaniemy od Ciebie, inne potrzeby wydadzą się od razu drobniejsze – i łatwe w realizacji.

Niechże biegacz, biegaczowi – będzie biegaczem: uśmiechniętym i cierpliwym.

Drobne to prośby, nieprawdaż; co to dla Ciebie? Poszukamy ich pod poduszką.

Całuski.

Łukasz Klaś

3 thoughts on “Św. Mikołaju…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *