Podkowiańska Dycha.

Podkowa Leśna to prawdziwa perła wśród podwarszawskich miast-ogrodów. Spacerować tam jest miło, a biegać – rozkoszą czystą. Wiem co mówię, bom startował poprzednimi laty. Zatem zapraszamy na siódmą już Podkowiańską Dychę. Zawody zostaną rozegrane w niedzielę 26 maja.

Link do strony www: klik

Link do wydarzenia: klik

Na uczestników czekają szykowne i szybkie koszulki. Brać, nie czekać:

VII Podkowiańska Dycha łączy!

Jest pod Warszawą piknik biegowy, który integruje osoby w każdym wieku i w każdym stopniu zaawansowania formy. Integruje nie tylko biegaczy na różnych odcinkach upojnie zielonych, parnych często z końcem maja ścieżek miejsko-leśnych. Ich wdzięczność wobec dopingujących podkowian, szczodrze dzielących się swoimi ogrodowymi zraszaczami, to stały motyw we wspomnieniach uczestników imprezy.

Swoją drogę do mety Biegu Bez Barier długo wspominają także jego niepełnosprawni intelektualnie uczestnicy, którzy tego dnia biegną ramię w ramię ze wszystkimi i nie jednemu imponują siłą charakteru. Niepełnosprawnych sportowców można zresztą wesprzeć już na etapie zapisów — w tym roku Podkowiańskie Towarzystwo Biegowe uruchomiło zbiórkę charytatywną dla Fundacji SONI umożliwiającej ich udział w lekkoatletycznych Mistrzostwach Europy.

Łączyć wszystkich przybyłych ma także podkowiański Park Miejski, który tego dnia zamienia się w przyjazne całej rodzinie Miasteczko Biegowe. Można na czas biegu zostawić w nim dziecko pod opieką Biblioteki Miejskiej, której pracownicy zapoznają dzieciaki z ciekawymi książkami i opowieściami. Można adoptować psa lub kota z milanowskiego schroniska. Można spróbować sił w jeździe konnej, tenisie, łucznictwie i rolkach terenowych, obejrzeć pokaz karate, skonsultować stan swojego zdrowia z dyplomowanym fizjoterapeutą i dowiedzieć się, jak dbać o nie na co dzień (imprezę patronatem objęła Krajowa Rada Fizjoterapeutów). Można pysznie najeść się dzięki lokalnym kawiarniom i restauracjom obecnym na pikniku.

Hasło „kultura fizyczna” traktowane jest tu poważnie. Jest już tradycją, że w sobotę przed imprezą gościem Dychy jest znana i regularnie biegająca postać kultury. Zaproszenie w latach ubiegłych przyjęli Jacek Hugo-Bader i Joanna Bator.

VII Podkowiańska Dycha, Park Miejski w Podkowie Leśnej

(dojazd ze stacji Warszawa Śródmieście WKD — 45 min.)

26 maja 2019

—> biegi dziecięce (400 m i 800 m)

—> biegi dla dorosłych (Bieg Bez Barier — 5 km i 10 km)

tegoroczna Dycha to Pierwsze Mistrzostwa Polski Fizjoterapeutów w Biegu na 10km.

W lesie Młochowskim i w Parku Miejskim przy trasie biegu właśnie zakwitły zawilce. To wyjątkowa okazja aby w najbliższy weekend przebiec się trasą VII Podkowiańskiej Dychy podziwiając białe kobierce kwiatów. Magiczne!

W tym roku gościem będzie Marek Krajewski autor siedemnastu bestsellerowych powieści kryminalnych, filolog klasyczny. Laureat prestiżowych nagród literackich i kulturalnych (m.in. Paszportu „Polityki”, Nagrody Wielkiego Kalibru, Nagrody Prezydenta Wrocławia). Zadebiutował w 1999 roku „Śmiercią w Breslau”. Zapraszamy na spotkanie z autorem 27 maja 2019 r. (poniedziałek) o godz. 18.00 w ogrodzie Podkowiańskiej Biblioteki Publicznej w Czytelni pod Modrzewiami. Będziemy rozmawiać o najnowszej książce autora pt. „Dziewczyna o czterech palcach” która ukaże się 13 maja nakładem wydawnictwa Znak.

Zapraszamy nie tylko zawodników ale także mieszkańców Podkowy i okolic do odwiedzenia w dniu imprezy Miasteczka Biegowego i skorzystania z wielu atrakcji zorganizowanych według naszych stałych tematów przewodnich: sportu, zdrowia oraz działań społeczno-kulturalnych.

Medal.

W tym roku zbieramy środki dla Fundacji SONI, która wspiera niepełnosprawnych sportowców. Oprócz zbiórki w trakcie zapisów będziemy na kilka tygodni przed imprezą prowadzić licytację atrakcyjnych sprzętów biegowych ufundowanych przez sponsorów między innymi zegarków biegowych Garmin oraz butów Saucony. Szczegóły pojawią się na stronie wydarzenia.

Serdecznie zapraszam i polecam. My z Agnieszką startujemy na 10km, Nudne Piątki z numerem 55 obowiązkowo.☺

Do zobaczenia w Podkowie Leśnej!

Łukasz Klaś

2 thoughts on “Podkowiańska Dycha.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *