parkrun Zielona Góra.

Do przyjazdu zachęca sama nazwa, miło w uchu Nudnych Piątków zielonością dźwięcząc. Kolor ten wkrótce jeszcze istotniejszy się stanie. Lokalizacja obiecuje też kontakt z przyrodą, co zawsze się ceni. A jeszcze Iza, koleżanka z klubu, korzenie tu zapuszcza i zachwala, zaprasza, agituje… Dalejże, sprawdźmy te grinbergowskie szurowiska!

Przebieramy nogami, okolicę podziwiając. Las, las! Wszędzie drzewa, krzewy i i inne flory okazy. Kawałeczek brzeżkiem pola przemkniemy i wracamy w bór. Ścieżka ściele się miękka, przyjazna, stawom ulgę przynosząc, na pohybel asfaltom. Liściem już ubogo wokół, lecz jeszcze sporo kolorów się czai. Jesień nie pozwala zbyt szybko białej chłodnicy nadejść.

Okolica chlubi się temperaturą w Polsce najwyższą. Harmonizując do meteorologii, gospodarze ciepło przybyłych witają. Wszak parkrun to przede wszystkim ludzie; wiadomo – kadry są najważniejsze. Jako żywo, w Zielonej Górze sprawdzają się te słowa w praktyce. Polecamy sprawdzić!

Iza, dziękujemy ☺️ ☺️

Napieram, dysząc nieco zbędnymi kilogramami; to z przeziębienia. Niby leśnym podłożem dukt wiedzie, lecz zdarza się piaseczek zgrzytający. Ciepło otula niczym płaszczem – 12 stopni w połowie listopada: takie rzeczy tylko w Zielonej Górze.

Okej, wizytując parkrunowo Lubin pisałem, że tam klimat najłagodniejszy. Ja hipokryta; ja, konformista. A po co oni tak gadali, pytam się? ? A to nie koniec peregrynacji po ziemi gorącej: czeka Wrocław, Głogów… Zimno nam nie grozi.

Dwa okrążenia w miłym towarzystwie migiem mijają. Forma biegowa okazuje się lekko jesienna, lecz nie narzekajmy. Po pokonaniu tej nienudnej piąteczki czekają nas dionizyjskie przyjemności. Wszak miasto to stolicą wina głoszą. Sprawdzimy skrupulatnie, a w poniedziałek zapraszamy na opowieść swawolną na blogu.

Dziękując organizatorom i Izie, razem z nimi zapraszamy w przyszłości.

Evoe!

parkrun Zielona Góra: check ✅

1 miejsce/18:59

status Diadem parkrun: 56/51

Łukasz Klaś

Bonus: zdjęcie z trasy, w środku kadru jest zwierzę.

4 thoughts on “parkrun Zielona Góra.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *