parkrun Włocławek.

Wybrałem się do nobliwego miasta, cieszącego się omszałą sławą jednego z najstarszych w Polsce. Gród nad wielką Wisłą króluje Kujawom od wieków. Niezłomnie strzeże spokoju wód królowej polskich rzek, zapewniając osłonę powodziową dolnego – nomen omen – biegu Wisły. Zapora, która według niektórych krakań powinna się dawno rozlecieć, stoi, stróżując okolicy wiernie.

A miasto kipi życiem i sportem – koszykarze drugi sezon z rzędu skronie laurem mistrzów Polski przyozdobili. Do atrakcji z zakresu kultury fizycznej dodano onegdaj parkrun na Słodowie.

Biegniemy wzdłuż Zgłowiączki, mijając tereny najstarszych osad miejskich. Trasę zaliczamy do szybkich, a sąsiedztwo rzeczki daje choć trochę orzeźwienia. Dystans poprowadzono prostą z nawrotkami, umożliwiając normalnym ludziom wielokrotne uśmiechanie się do innych przy mijaniu, a fanatykom, jak ja, kontrolowanie przewagi. Brawa należą się organizatorom za staranne oznaczenie trasy.

A jeszcze debiutanci dostali podarunek (słodycze – ale to nie moja wina).

Fot. parkrun Słodowo, Włocławek

Park ufundowano bardzo piękny: jest wszystko na miejscu – rzeczka dzika, drzewa wielkie, ogród różany, trawniki, klomby i rekreacja.

O wszystkich spotkanych we Włocławku mogę pisać w samych superlatywach. W miłym towarzystwie szybko mija czas.

Polecam parkrun w stolicy Kujaw całym sercem.

parkrun Włocławek, Słodowo: check✅

1 miejsce/18:00

status Diadem parkrun:44/36

Łukasz Klaś

Trasa parkrun Słodowo – Włocławek.

2 thoughts on “parkrun Włocławek.

  1. Bardzo dziękujemy Łukasz za dobre słowo 🙂 mam nadzieję, że jeszcze nieraz pobiegniesz naszą ścieżką parkrun Słodowo, Włocławek … a my jeszcze nieraz czymś zaskoczymy 🙂 pozdrawiam serdecznie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *