parkrun Iława.

Piękniej położoną miejscowość trudno sobie wyobrazić – u wrót króla polskich akwenów: Jezioraka. Na mapie rysuje się to fantastycznie, jako korzeń wielkiego drzewa, utworzonego przez odnogi, zatoki i wyspy. Trzeba koniecznie na własne gały zobaczyć. Szerokie, ale i kręte wody przed nami leżą. Łopot żagli i krzyk mew wtóruje chlupotowi fal. ?

Mały Jeziorak.

Miasto szczyci się tajemnicą nazwy, ze staropruskich, pogańskich czasów wywodzoną. Niemało rozsławiły okolicę przygody Pana Samochodzika, który gościł tu na kartach aż dwóch książek. Przyroda niezmiennie się pyszni; ptactwa w bród, żurawie latają klangorząc i fanfarując, a w borze sosna rekordowa stoi: we dwoje nie obejmiesz. Cuda.

Wielki zbiornik ma drobniejszego brata i to naokoło Małego Jezioraka zasuwamy, parkrun uskuteczniając. Dwa okrążenia zamykamy, ściśle brzegu się trzymając. Trasa, dając odpoczynek przyrodzie, prowadzi wygodną promenadą. Szybkość pożądana i warunki ku temu sprzyjają. Podłoże pod stopami asfaltową stabilność zapewnia. Wszystkie zakręty i pułapki oznaczyli gospodarze skrupulatnie; nie ma na co zwalić ewentualnych słabości. Pędzimy.

Finisz poprzedza okazały tunel, przypominający tym samym wbiegnięcie na stadion – niczym na igrzyskach.

Miasto rozwija się dynamicznie, partnerów zagranicznych posiada, na sport stawia; parkrun dowodem. Nie byłoby sobotnich spotkań bez poświęcenia wolontariuszy, którym tutaj podzięki i podziw oddaję, wszystkich czytelników do udziału zapraszając. Warto!

Dla warszawiaków handicap dodają słynne polskie koleje, zapewniając połączenia szybkie, bez przystanków po drodze i znośne cenowo. W miarę wypoczęty na start dotarłem.

Święta respektują – w Dzień Niepodległości, zadbano o biało-czerwoną oprawę.

Świetnie się na pojezierzu dreptało, na pewno kiedyś wrócę.

parkrun Iława: check ✅

1 miejsce/18:17

status Diadem parkrun: 56/52

Łukasz Klaś

8 thoughts on “parkrun Iława.

  1. Miło było Cię widzieć w Iławie. Szkoda, ze większość czasu byłem odwrócony do Ciebie plecami na rowerze ale taka fucha mi dziś wypadła. Wpadnij do nas jeszcze ?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *