Aga wygrywa – świat biegów się kręci.

Cykl Korona Himalajów obudził się z zimowego snu, przewracając na drugi bok. Albowiem Bieg na Broad Peak jest już ósmym w całej rywalizacji, rozłożonej na trzy lata. W tym roku „zaliczymy” jeszcze cztery szczyty, by w przyszłym zakończyć 14-etapową rywalizację. Długi wysiłek niesie ze sobą większą satysfakcję za metą. Kolekcjonowanie nudnych piątek to bardzo ciekawe zajęcie.

Broad Peak zimowo to szczególna góra dla Polaków. Jak to często w dzikim paśmie Karakorum, triumf miesza się z tragedią. Osiem lat temu czterech naszych rodaków zdobyło go pierwszy raz zimą, lecz Tomasz Kowalski i Maciej Berbeka zapłacili za zwycięstwo cenę najwyższą. Adam Bielecki i Artur Małek po ciężkich zmaganiach uszli z życiem. Nasze skromne zawody wpisują się w hołd zmarłym i upamiętnienie historycznego wejścia.

🍀🍀🍀

A przy Centrum Olimpijskim budowa grubej rury skraca nam odcinek do biegania. Musieliśmy się zmieścić na 400-metrowym kawałku jezdni. Skrzypiąc butami nic tylko nawracaliśmy, nawracaliśmy i nawracaliśmy. Summa facit: 11 razy drobienie naokoło pachołka. Nuda! Dobrze, iż nikt nie zasnął; mrozik nie pozwalał. Zebrało się wcale liczne grono: kilkudziesięciu bywalców i parę nowych twarzy. Oczywiście, wszystko przeprowadzono w najsurowiej rozumianych procedurach pandemiologicznych. Brawa dla organizatorów, którzy spisali się na medal.

🍀🍀🍀

Kogo znudziły zwycięstwa Agnieszki? W środę dodała kolejny triumf, rozpoczynając sezon z kopyta. Brawo!!! Czas mistrzyni: 21:44 – w takich okolicznościach całkiem, całkiem. Oczywiście, triumfatorka umocniła się na prowadzeniu w klasyfikacji generalnej. Ja zadowoliłem się piątym miejscem, z rezultatem 18:32. Taki start w okresie ciężkich treningów niesie ze sobą emocje: jak też pójdzie w rywalizacji z innymi zawodnikami? Z jednej strony, mówisz: to tylko droga do celu. Z drugiej liczysz, że już poczujesz zwyżkę mocy… W moim przypadku sprawa wygląda na otwartą. Liczę na to, iż szczyt formy planowo przyjdzie późną wiosną. Sport jest nieprzewidywalny i ta cecha stanowi też o jego urodzie.

🍀🍀🍀

Walczymy i pozdrawiamy Was wszystkich, dzielni tuptacze. Więcej fot na fb.👍

Łukasz Klaś

4 thoughts on “Aga wygrywa – świat biegów się kręci.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *