Jesień biegacza.

Wrzesień! Nazwa miesiąca brzmi złowieszczo dla ciepłolubów, plażowiczów, leniuchów i wylegiwaczy. Dzieci poszły do szkoły, wakacje uciekły. I choć do kalendarzowego wyroku pozostało jeszcze kilkanaście dni, sznury odlatujących gęsi gaszą złudzenia: jesień, proszę państwa. Lato, obdarowawszy nas poziomkami, wspomnieniami i długami, zniknęło w dali.

Dla biegaczy natomiast rozpoczyna się najlepsza pora roku. Dodajmy – także -testująca nasze przygotowania.

Skończyły się wymówki. ? Upały zelżały. Zawody – nieliczne, ale jednak – wróciły. Przeciągania robienia bazy i ciężkiego treningu nie da się już usprawiedliwić: kiedy mamy być gotowi, jak nie na jesień? I opalenizna z Władka jeszcze świeża. Zatem, drodzy szuracze, buty w garść i napieramy. Teraz sprężamy się mocno, lepszego okresu nie będzie.

Wrzesień oznacza także czas obfitości i siły w przyrodzie, a przecież wciąż stanowimy jej część. W naszym położeniu geograficznym i klimacie organizmy ludzkie, zgodnie z rytmem natury, powinny teraz czuć się najlepiej. Jemy – a przynajmniej staramy się – świeże dary ziemi: warzywa, owoce, orzechy, miód. Długie dni letnie naświetliły nas słońcem i odpowiednia witamina krąży w żyłach. Pozwólmy uwolnić się tej mocy, pomimo ograniczeń i zaburzeń cywilizacji.

Ja wiem, że maratończykom ciężko się sprężyć, wobec zaniku wielkich imprez. Wytrwajcie. Potraktujcie rok jako przechodni, aby w przyszłym ruszyć z kopyta, mając wilczy apetyt… Przecież nie zrezygnujecie z biegania przez jakiegoś głupiego covida!

Ja bardzo lubię tę porę roku. Zanim nadejdą listopadowe chłody, czeka nas wiele wspaniałych dni biegowych. Warto je wykorzystać.

Siostry i bracia, do boju!

***

Łukasz Klaś

2 thoughts on “Jesień biegacza.

  1. Ja też bardzo lubię te miesiące jesień październik, szczególnie jest ciepło i kolorowo. Bardzo liczę na ładny wrzesień i październik bo chce jechać do Niedzicy na weekend 🙂 Pieniny są piękne jesienią.

    Pozdrawiam Was i całą ekipę Biegaczy 🙂 trzymam kciuki za kolejne starty 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *