Lubię takie poniedziałki.

Już w niedzielę wszyscy radośnie czuli, kładąc się spać z rozkoszną myślą: nie trzeba rano wstawać. Przedłużyło weekend święto; radosne, triumfalne wręcz, co w wypadku naszego kraju nie bywa oczywistym. Szykujemy obchody ze spokojną głową, bez niechęci, nawet jeśli ograniczą się one do leniuchowania… Też każdemu należy się! Zachęcam jednak do jakiejś aktywności, aby słodki wypoczynek lepiej smakował. A najlepszym i najzdrowszym działaniem głoszę bieganie. Okazji do niego w Dzień Niepodległości nie zabraknie. Dalej, odrzućmy kołdry i ruszmy litery cztery (nogi). ?

Propozycji na zorganizowane zawody przyszykowali w bród. Staje się to zwyczajem nie tylko wojewódzkim, lecz powiatowym i gminnym. W niepodległości samorządność rozkwita, a imprezy rocznicowe ładnie to obrazują. Wybór czyni jakość i każdemu przyzwala gusta usatysfakcjonować. W samej stolicy biegów kilkanaście ta miła trzydniówka oferuje. Liczni skorzystali i ja także skarpety naciągam; ufny, iż pomimo lekkiego śpikostwa z nozdrzy coś wyszuram znośnego.?

Zmotoryzowani kręconosacze powiedzą, że miasta zablokowane. Jechał was sęk! Albo też: kochani, wyciągnijcie pozytywne wnioski z sytuacji. Chmara biegaczy, marszowców, antymarszowców skupiając się w centrum, uwalnia tym samym od swojej obecności pobrzeża metropolii. Jakże przestrzennie zapraszają dziś parki, laski, wały i rubieże. Klnąc wesoło pod nosem na typiarzy, skorzystajcie z ich nieobecności w miejscach zwykle zatłoczonych. A masy w majtkach obcisłych niechże ku waszej uciesze gniotą się w ciasnych uliczkach, licytując rekordy frekwencji.

Niejednym sposobem dzień ów można święcić, samemu przyjemności zażywając. Odpocznijmy i zróbmy coś dla siebie. Radujmy się wolnością i tak: dobrobytem. Oddajmy też hołd tym, dzięki którym możemy się nim cieszyć.

Niech się święci Dzień Niepodległości.


***

Łukasz Klaś

Fot. Okł. Aktywna Warszawa

4 thoughts on “Lubię takie poniedziałki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *