Lubię poniedziałki.

Lubię poniedziałki. Po nudnym piątku, wypełnionym wpatrywaniem się w tarczę zegara w pracy i wyczerpujących sobocie i niedzieli następuje wreszcie dzień ów, świeże nadzieje i ochoty niosący. Zostawiwszy za sobą meandry weekendu, z poranną świeżością przystępujemy do konsumpcji nowego tygodnia.

Smacznego.

***

Już jadąc tramwajem odkrywam radosny fakt, iż jeszcze w czasie mej drogi do pracy ranne wstają zorze – zatem mocne lato trwa. Moje serce wzbiera euforią. Długość dnia, także tego pięknego poniedziałku, pozwala tyle ciekawych rzeczy dokonać. A szczęście mi sprzyja. Godziny obowiązku zawodowego mam idealne. Pobudka wypada o 4.30. Nie śmiejcie się i wzdrygajcie, taka sytuacja ma swe zalety. Mobilizuje do grzecznego położenia się uprzedniego wieczoru. Sen przed północą jest najzdrowszy. Lepiej kierować się na skowronka, niż na sowę. A śpiochom radzę przejechać się komunikacją w „normalnych” godzinach. Obowiązuje tłok, ścisk, tłum, pośpiech, łokcie i miłość bliźniego.

Wolę świtem, kiedy rosa opada.

***

Cóżże ponadto tak ten poniedziałek upiększa? To dzień nadziei, zawsze coś miłego zapowiada, wszak tydzień długi. I mnie czekają od czwartku przyjemności. Ruszamy do zdroju! Tam, gdzie szumi las zdrowy i woda mineralna wesoło się perli. Wszystko tam mają zdrojowe: park, pijalnie, ulice, kawiarnie, pensjonaty i tradycję. Pora powoli rozglądać się za sanatorium. Wszak emerytury bogate wypracujemy. O, jeszcze jeden powód, aby do pracy świtem się rwać.

Marzę o tym, by spędzać w takich miejscach wiele czasu i pisać, pisać, pisać. Lecz to nie zależy tylko ode mnie. A na razie cieszę się, że możemy tam choć na kilka dni pojechać. Zaczerpnąć sił u zdroju.

Dlatego lubię poniedziałki.

Łukasz Klaś

1 thought on “Lubię poniedziałki.

  1. Taka pobudka o 4:30 rano to jest możliwe tylko i wyłącznie w górach ?

    Serio mowiem, nie śmiać się proszem. Lado moment idę na Lubań może mi się uda wstać przed wschodem słońca.

    Pozdrawiam Was serdecznie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *