Kolejna zwycięska bitwa Agnieszki.

Już siódmy raz spotkali się w tym roku uczestnicy Maratonu Pokoju. Rozgrywany dla uczczenia bohaterów II Wojny Światowej cykl zawodów tym razem upamiętniał atak na Westerplatte, rozpoczynający ponury czas historii Polski. Na szybkiej i nienudnej piątce znów triumfowała Agnieszka, reprezentująca Nudne Piątki. Uzyskała na mecie znakomity rezultat: 20:49, bliski rekordu życiowego.

Fot. Festiwal Biegów.

Warunki nie do końca nas rozpieściły: sucho i płasko, za to duszno i ciemno. W takich okolicznościach należą się brawa wszystkim uczestnikom za dzielną postawę. Dla mnie był to tylko start kontrolny; czas i miejsce bez znaczenia.

Fot. Festiwal Biegów.

Seria biegów rozgrywanych przy Centrum Olimpijskim zsumuje na koniec dystans maratonu, zatem następnym razem czeka nas nietypowy odcinek o długości 7, 195 km. Po nim dodane zostaną wszystkie czasy i wyłonimy zwycięzców, przy czym pierwsze lokaty Agnieszki i Wojtka Skorego są raczej niezagrożone. Niemniej w sporcie nie takie niespodzianki się zdarzają; zaczekamy z fanfarami do 18 września. Nudne Piątki będą tam, zapraszamy i Was.

Łukasz Klaś

Fot. Okł. Festiwal Biegów

2 thoughts on “Kolejna zwycięska bitwa Agnieszki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *