Goniąc marzenia.

Z przyjemnością zwielokrotnioną przedstawiam Wam książkę napisaną przez Radka, zachęcając do sięgnięcia po nią. „Goniąc marzenia” traktuje o bieganiu, którą to aktywność autor sam uprawia, propaguje i młodzieży zaszczepia. Nasze ścieżki przecinają się nieraz, Milanówek i okolice wszak leżą niedaleko od stolicy, a truchtająco wykazują aktywność sporą.

Autor. Fot. pasjabiehania.pl

W publikacji znajdziemy historie czterech mężczyzn, kochających bieganie miłością często trudną, acz nieodpartą. Ich losy stanowią piękną inspirację do walki z przeciwnościami, spotykającymi przecież nas wszystkich. A przecież czeka nagroda, choć przychodzi często dopiero po latach.

Losy bohaterów splatają się na końcu książki, przecież fabuły nie zamykając: autor zapowiada kontynuację. Poczekamy.

Interesującym węzłem łączy naszą czwórkę muzyka, stanowiąc dodatkową płaszczyznę ich przyjaźni. Twórczość zespołu Iron Maiden nie każdego porusza, lecz jeden utwór wypada rasowemu szuraczowi znać: „Samotność długodystansowca” (Loneliness of the long distance runner).

„Goniąc marzenia” nie operuje jakimś wysublimowanym stylem; przeciwnie, charakteryzuje się raczej prostotą i oszczędnością formy, unikając fajerwerków. Znajdziemy tu treściwość reportażu, bez lirycznych odskoczni.

Opisane historie niech staną się inspiracją i wzmocnieniem dla naszych planów biegowych i nie tylko. Pomogą też spojrzeć na problemy z odpowiedniej perspektywy; z jakichż trudności i zawirowań wykuwa się małe, średnie, a z czasem i większe: sukcesy.

Warto gonić marzenia.

Informacje o książce tutaj

Łukasz Klaś

6 thoughts on “Goniąc marzenia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *