Bieg Stulecia.

W ramach Etapowego Maratonu Pokoju, będącego hołdem dla polskich bohaterów II wojny światowej, pobiegliśmy w imprezie upamiętniającej bitwę o Monte Cassino. Agnieszka zwyciężyła kolejny raz, prowadząc od samego początku. Brawo!!! Na szybkiej trasie z pięcioma nawrotami kontrolowała stawkę przez cały dystans. Monika w kreacji etno trzecia. Mnie, po zaciętym finiszu udało się zająć drugie miejsce za niedoścignionym Wojtkiem Skorym.

Odczuwam lekki niepokój chwaląc się tym wynikiem, gdyż równie dobrze mogłem być czwarty. Miałem więcej szczęścia na finiszu i tyle, a moi konkurenci prowadzili długo na dystansie, na czym i ja skorzystałem. Gratuluję im i dziękuję za walkę, życząc powodzenia w następnych startach.

W imprezie udział wzięła nasza mistrzyni windsurfingu Zofia Klepacka-Noceti, lecz prawdziwym zaszczytem było uściśnięcie dłoni honorowego gościa, weterana spod Monte Cassino, pana pułkownika Antoniego Łapińskiego. Nigdy nie odebrałem nagrody z godniejszych rąk. Podziw budzi znakomita forma i humor dostojnego personata.

Trasa przy Centrum Olimpijskim posiada atest, a że oferuje dobre warunki do szybkiego biegania, polecam z całym przekonaniem. Kolejna impreza cyklu zaprasza za miesiąc.

Odsuwając horror wojny w niebyt, pamiętamy o walczących za naszą wolność z siłami zła. Cieszę się, że możemy ich uhonorować w taki skromny sposób.

Cześć i chwała bohaterom!

Łukasz Klaś

2 thoughts on “Bieg Stulecia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *