Ale numer.

Mam problem z numerami. Mowa o takich oznaczających zawodników na imprezach sportowych. Uzbierało się tego dużo; z kąta się wysypuje. Liczby są ważne, lecz z drugiej strony – te akurat do niczego niepotrzebne. Co z tym fantem zrobić? Może ktoś z Was ma jakiś pomysł.

Ale, przeca, to pamiątki! Tyle wraca wspomnień, biegów, krajobrazów, ludzi. E, tam. Miłe chwile kolekcjonuję w głowie. A te karteluszki i tak w pudełku siedzą. Może się komuś przydadzą. A jak nie, oddam do recyklingu. Idź papierze do papieru.

Zdziwilibyście się, jak ludzie reagują na liczby. Okultyzm i wibracje metasfery grają. Znam ratownika (Praga Płd, czy zachodzi związek?) bardzo nieswojo czującego się, gdy w basenie pływa 13 osób. Gość zamienia się we wzór czujności i kasy pogania, aby szybciej wpuszczać kolejnych klientów. Sportowcy to dopiero przesądom ulegają, biegaczy nie wyłączając. Facety nie golą się do maratonu, a młode wiedźmy czerwone nitki na ręce noszą. Bardzo pomaga na 35 kilometrze. A Nudne Piątki – wiadomo, jaka cyfra się liczy: patrz zdjęcie tytułowe. Tych nie oddam.

Piątki w moich numerach startowych zaczęły się pojawiać trochę przez przypadek. Wcale nie prosząc, otrzymałem na zawodach znaczek „55”. Palnąłem się w czoło, skonstatowawszy, jak zgrabnie koreluje do z nazwą bloga. Od tamtej imprezy staram się wynegocjować u organizatorów piąteczki na pierś. Jak widzicie, niekiedy się udaje.

***
Może komuś dla dzieci się przyda? Na jakieś konkursy, czy zabawy dla maluchów używa się różnych fantów. Dajcie znać, jak coś sprytnego przyjdzie Wam do głowy. Niech rzeczy żyją jak najdłużej. Papier=las=świat chronimy.

***
Oczywiście, tylko żartem numerologię uprawiamy. Naciągamy i wyszukujemy omeny do tezy. Całkiem przypadkiem mam piątkę w dacie urodzenia, numerze mieszkania i liczbie osób w rodzinie. Aby jednak licho zakląć, Nudne Piątki urodziły się w piątek – trzynastego.
A na razie, czekam, kto powie, co z tą makulaturą zrobić.

Piona!🤚

Łukasz Klaś

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *